پشت کوهها

گذشته پشت کوهها

۳ مطلب در آبان ۱۳۹۲ ثبت شده است

شاعر در این زمینه میگه : دلخوشی ها کم نیست !


پشت کوهها
۳۰ آبان ۹۲ ، ۱۱:۳۸ ۲۳ نظر

محرم با همه زیبایی ها و آموزندگی هایی که دارد ولی رفتار آدمها در این دوره زمانی، به خصوص 10 روز اول محرم برای من خیلی جالب بود. این دومین محرمی بود که من در خارج از ایران بودم و شاهد صحنه های جالب.

یک روی این سکّه رفتار آدمهایی مخالف عزاداری و این گونه مجالس بود. یکی از دوستان در صفحه ایرانیان استرالیا در فیس بوک آدرس مراسم روضه و عزاداری را نوشته بود که صدها پیام مخالف و دشنام از طرف ایرانی ها در ذیل آن نوشته شده بود. این موضوع برای من جالب بود از این جهت که من همیشه فکر می کردم مخالفین اهل بیت (ع) تنها در سالهای بسیار دور وجود داشته اند و این روزها مردم بی اعتنا هستند و نه دشمن! . در اتفاقی دیگر پرچم عزای امام را همین ایرانی ها بارها از سر در محل مراسم کنده بودند و مسئول آنجا مجبور به نصب مجدد شده بود.

 

روی دیگر سکّه آدمهایی بودند که با وجود عدم اعتقاد به آداب مذهبی در این مجالس شرکت می کردند. در روزی که در وسط شهر مراسم سینه زنی برگزار شده بود کسانی را دیدم که می دانستم اهل اسلام و نماز و روزه و این چیزها نیستند ولی نمی دانم چه چیزی باعث می شد از تمام طول سال این یک مراسم را از دست ندهند و با تمام وجود شرکت می کردند. به علاوه در مجالس عزاداری هم کسانی آمده بودند که مسیحی بودند و به گفته صاحب مجلس از این مراسم حاجت گرفته بودند.

 

من همیشه گفته ام که جذب افراد غیر ایرانی به علت بی طرفی در دیدگاهشان بسیار راحتر از برخی از ایرانی ها است. به علاوه جذبه حسین (ع) و عاشورا این اندازه هست که کافی است انسان دلی بی ریا و به عبارتی بی طرف داشته باشد تا جذب آن شود. ولی دشمنی و کینه انسان را از درون تباه می کند.

 

و سخن آخر اینکه: " ایستاده به نماز یا نشسته به شراب چه فرق می کند وقتی زیر علم حسین (ع) نباشی"

 

(تنهایی)


در ادامه مطلب هم تصاویری ببینید از مراسم روز عاشورا در ملبورن !

پشت کوهها
۲۶ آبان ۹۲ ، ۱۳:۴۵ ۱۰ نظر

به نام خدا


انسان در مواقعی از زندگی حرفی برای گفتن ندارد !

در این مواقع عکس آپلود می کند !

پشت کوهها
۰۹ آبان ۹۲ ، ۱۸:۲۳ ۲۳ نظر